SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Stop 14886548
nr 1488 6548
Stop
Tenn, 1800-tal. Höjd: 27 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 september 2022
kl 18:25:06
1/9 21:34:59
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn
Stop
Kondition: slitage, skador
nr 1488 6548
Stop
Tenn, 1800-tal. Höjd: 27 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
måndag 5 september 2022 |
1/9 21:34:59 | 1 | Vinnande bud |
Tenn
Firma Svenskt Tenn
Firma Svenskt Tenn